Jsme skvělá parta lidí
a k tomu specialisté
na manipulační techniku

O nás

Začalo to v garáži...

Příběh našeho podnikání začal skromně, jako snaha dvou techniků z garáže, kteří hledali zákazníky, co potřebují servis manipulační techniky.

Po několika úspěšných opravách a rozšíření týmu o další dva spolupracovníky se zrodil nápad rozšířit služby i o prodej. Odhodlání a znalosti v oboru vedly k založení vlastní firmy, která se postupně stala domovem pro deset zaměstnanců a nabízela techniku různých značek.

Růst podniku pokračoval a zásadní se stal výlet jednoho ze zakladatelů do Číny, kde poznal společnost HELI. Kvalita a inovace jejich techniky ho zaujaly natolik, že se rozhodl, že jejich produkty budeme prodávat. Stal se tak prvním dovozcem této značky do Evropy. Vyzkoušeli jsme si ji, osvědčila se a od té doby jsme hrdými výhradními distributory HELI v České republice.

Dalším zlomovým okamžikem bylo setkání s budoucím spolumajitelem, který měl revoluční nápad týkající se založení e-shopu s manipulační technikou. To nám otevřelo dveře k dalšímu obrovskému růstu. E-shop se stal úspěšným a na něm jsme začali nabízet nejen produkty HELI, ale i naši vlastní značku EULIFT. S postupem času se tyto značky staly symbolem naší kvality.

…a co začalo v garáži se postupem času rozrostlo

Z garážových oprav jsme vyrostli v prosperující firmu
se 70 zaměstnanci, která na trhu působí už téměř čtvrt století.

Historie firmy

2023

Hrdě představujeme HELI POWER SYSTEM, který je již plně integrován v naší firmě.

2022

Pracujeme na vývoji systému pro chytré dobíjení vozíků s lithiovou baterií.

2020

Stěhujeme se do krásných nově vzniklých prostor v Milheimově ulici v Pardubicích.

2019

Přichází první vozík, který je osazen lithiovou baterií. Hned je nám jasné, kterým směrem se bude svět manipulační techniky ubírat dále.

2017

Je představen první terénní vozík HELI. Je to hozená rukavice do té doby nejznámější Destě.

2011

Přichází jeden ze zlomových bodů v existenci firmy. Je založen e-shop eulift.cz. V době, kdy je svět online nakupování v plenkách, směle rozjíždíme online obchod s manipulační technikou.

2000-2011

Rozvíjíme se, rosteme a makáme...

2000

Nabíráme první dva servisní techniky

1999

Přesněji 30. listopadu 1999 byla založena firma Gekkon International s.r.o. Zázemím se nám stává bývalá kotelna Stavebního podniku v Pardubicích.

1998

Hledáme dodavatele paletových vozíků a při té příležitosti narážíme na značku HELI, se kterou navazujeme spolupráci.